tab2

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z KATALOGÓW BIBLIOTEKI IH UW


KATALOG KOMPUTEROWY

KSIĄŻEK WYDANYCH OD 2009 r. PROSIMY SZUKAĆ WYŁĄCZNIE W KATALOGU KOMPUTEROWYM. POSZUKIWANIA ZACZYNAJ ZAWSZE OD KATALOGU KOMPUTEROWEGO, A DOPIERO PÓŹNIEJ SZUKAJ W KATALOGU SZUFLADKOWYM LUB KLAMROWYM W ZALEŻNOŚCI OD DATY WYDANIA KSIĄŻKI.

baner OPAC
W katalogu online znajdziesz wszystkie pozycje, które znalazły się w posiadaniu biblioteki od 1997 r. Sukcesywnie wprowadzamy do niego książki, które znalazły się w naszym księgozbiorze przed 1997 r. (retrokonwersja).

Jeżeli chcesz wyszukać pozycje znajdujące się tylko w BIH w filtrze sesji ustaw IH w lokalizacji egzemplarza:Katalog -> wyszukiwanie proste -> ustaw filtry sesji -> lokalizacja egzemplarza (Instytut Historyczny)


KATALOG KLAMROWY (korytarz przed czytelnią)
katalog klamrowy

Katalog zawiera publikacje wydane przed 1972 r. z których część została przeniesiona do katalogu szufladkowego i komputerowego.

Katalog ten jest obecnie opracowywany komputerowo. Sam w sobie stanowi ciekawostkę i zabytek Instytutu Historycznego. Karty w nim wypełniane były ręcznie, w przeszłości robili to młodzi pracownicy naukowi. Dzięki temu możemy dziś znaleźć tam własnoręczne wpisy takich historyków jak m. in. Aleksander Gieysztor, Jerzy Michalski i wielu innych.

karta katalogowa

KATALOG SZUFLADKOWY (KARTKOWY)
katalog szufladkowy

W katalogu szufladkowym znajdziesz wszystkie pozycje wydane w latach 1972-2008.


INNE KATALOGI

katalog na sali

KATALOG czasopism (część kat. klamrowego) - OTWARTY (część zasobów czasopism równolegle można znaleźć w Katalogu online)
KATALOG zbiorów specjalnych: mapy, mikrofilmy, fotokopie - (część kat. klamrowego)
KATALOG CD, tabl. paleogr., „X” – katalog na sali
KATALOG prac doktorskich - do 2008 (kat. klamrowy), za l. 2008-2011 kat. na sali, od 2011 – wyłącznie w Katalogu online
KATALOG depozytów – katalog na sali
KATALOG haseł przedmiotowych i autorskich (1 i 2 piętro) ZAMKIĘTY (od 1997 r.) –> szukaj po h. przedmiotowych polskie KABA w katalogu online.